Elektrikli Direksiyon Kutusu Tamiri

Hidrolik direksiyon kutusu tamiri hidrolik direksiyon sistemine sahip araçlarda tercih edilen bir yöntemdir. Birçok aracın direksiyon sisteminde hidrolik direksiyon sistemi kullandığı aşikardır. Daha ucuza bakım yapılması ve hidrolik direksiyon kutusu ekipmanlarının elektrikli direksiyon sistemlerine göre daha uygun fiyatlı olması bu sistemin tercih edilme sebeplerindendir. Hidrolik direksiyon sistemi otomatik park, şerit takip sistemi gibi özelliklere aracınızda kullanım imkanı sunmasa da rahat bir sürüş ve direksiyon hakimiyeti için üretici firmalar birçok marka ve modelde hidrolik direksiyonları tercih etmişlerdir.

Hidrolik direksiyon tamiri, elektrikli sistemlere göre daha zor tamir edilen sistemlerdir. Bu sebeple aracınızı tamir edecek firma ve ustanın bu konuda tecrübeli olması gerekmektedir. Hangi parçanın direksiyon sisteminde arızaya ve soruna sebep olduğunu tespit eden tecrübeli ustalarımız firmamız çatısı altında hizmet vermekte ve sorunlarınıza kalıcı çözümler üretmek amacıyla iş birliği içerisinde çalışmaktadırlar.

Ücret:
250₺'den başlayan Fiyatlar
Süre:
Aynı Gün Teslim
Garanti:
1 Yıl Garantili
Marka:
Corteco Keçe (Germany)

Elektrikli Direksiyon Kutusu Tamiri

Elektrikli direksiyon kutusu tamiri günümüzde hidrolik direksiyon sistemlerinin elektrikli direksiyon sistemlerine dönüşmesiyle birlikte yaygınlaşmış bir tamirat yöntemidir. Elektrikli direksiyon sistemleri birçok avantajından dolayı üretici firmalar tarafından tercih edilmektedir.

Hidrolik direksiyonların aksine daha kolay bir yapıda bulunan elektrikli direksiyon sistemlere hakim olmak elektrikli direksiyon kutusu arızlarının tespit edilmesinde önem arz eder. Bu konuda tecrübesi bulunmayan ustaları yanlışlıkla tercih etmeniz halinde aracınızda daha büyük sorunlara yol açabilirsiniz. Tamirhanemizdeki ustaların elektrikli direksiyon kutuları hakkındaki deneyimi ve bilgisi aracınızdaki arızanın ve direksiyon sertleşmesinin sebeplerini ortaya çıkartmakla kalmaz kullanılan garantili parça desteğimiz sorunlarınızın uzun süreli çözüme kavuşturulmasına yardımcı olur. Bizi tercih ederek elektrikli direksiyon arızalarınızı ve direksiyonda titreşim, sertleşme gibi problemlerinizi işinin erbabı ustalarımızın kaliteli hizmeti aracılığı ile gidererek arzu ettiğiniz sürüş konforuna erişebilirsiniz.

Elektrikli Direksiyon Kutusu Sisteminin Çalışma Prensibi

Elektrikli direksiyonlar, elektrikli motorlar yardımıyla hareket ettirdiğiniz direksiyona güç uygulama kapasitenizi düşürerek sürüşünüzü desteklemektedir.

Elektrikli Direksiyon Sisteminin Avantajları

Elektrikli direksiyonlarda elektrikli direksiyon pompası 12 voltluk düşük bir elektrik sistemiyle çalışmakta ve aracınızın motoruna bağlı kalınmadan direksiyon hareket ettirilmektedir.

Elektrikli Direksiyon Kutusu Arızaları

Elektrikli direksiyon kutusu arızaları çoğunlukla mekanik olarak meydana gelen ve kesin olarak çözümü bulunabilen aksaklıklardır.

Elektrikli Direksiyon Kutusu Sisteminin Çalışma Prensibi

Elektrikli direksiyon tamiri öncelikle elektrikli direksiyonla çalışan araçların çalışma prensiplerine hakim olunmasını gerektirmektedir. Bu konuda yeterli bilgi sahibi olmayan ustalarla çalışmanız belki de sağlam olan parçanın değiştirilmesini de netice vereceğinden sorunun kaynağını basit ve kalıcı çözümlere kavuşturmak için tamirhanemiz müşteri memnuniyetini esas alan misyonuyla bu alandaki gereksinimlerinizi fazlasıyla karşılayacak niteliktedir.

Elektrikli direksiyonlar, elektrikli motorlar yardımıyla hareket ettirdiğiniz direksiyona güç uygulama kapasitenizi düşürerek sürüşünüzü desteklemektedir. Eski sistemlerde tercih edilen hidrolik direksiyonlar motordan elde ettiği gücü direksiyona ileterek çalışmaktadır. Elektrikli sistemler motordan bağımsız olarak çalıştığı için hem yakıt performansının azalmasına hem de motor gücünün korunmasına yardımcı olan modern sistemlerdir.

Firmamız son model araçlarda sıklıkla kullanılan elektohidrolik ve elektrikli direksiyonların çalışma prensibine hakim olduğundan bu konuda yaşadığınız elektrikli hidrolik pompa sorunlarınız direksiyon sistemine zarar vermeden onarılmakta ve aradığınız sürüş performansı tamirat sonrasında ustalarımızla yapacağınız test sürüsüyle denenmektedir.

Elektrikli Direksiyon Sisteminin Avantajları

Elektrikli direksiyonlarda elektrikli direksiyon pompası 12 voltluk düşük bir elektrik sistemiyle çalışmakta ve aracınızın motoruna bağlı kalınmadan direksiyon hareket ettirilmektedir. Bu durum aracınızda birçok yarar sağlar. Elektrikli direksiyon sistemi;

  • Motor bağlantısının olmaması sebebiyle daha düşük yakıt sarfiyatı,
  • Hidrolik sistemlere göre daha az parçaya gereksinim duyduğundan daha basit yapıda ve daha az yer kaplamakta,
  • Kendiliğinden park, şerit takip sistemi gibi daha konforlu ve güvenlikli sürüş

İmkanı sağladığından müşterilerimiz tarafından oldukça tercih edilmektedir. Aracınızda bulunan elektrikli direksiyon sisteminizin arızalı olduğunu, ses çıkardığını veya direksiyonunuzun olması gerekenden daha sert olduğunu sürüşlerinizde hissediyorsanız elektrikli direksiyon kutusu tamiri yaptırarak firmamız aracılığıyla aracınızın mekanik sorunlarına çözüm bulabilirsiniz.

Elektrikli Direksiyon Kutusu Arızaları

Elektrikli direksiyon kutusu arızaları çoğunlukla mekanik olarak meydana gelen ve kesin olarak çözümü bulunabilen aksaklıklardır. Genellikle direksiyon pompası arızası şeklinde ortaya çıkan bu arızalar;

  • Direksiyonda sertlik,
  • Direksiyonun kendini sıkması,
  • Direksiyon simidinde boşluk bulunması,
  • Dönüşlerde ses yapma

Şeklinde belirtiler ortaya çıkarmakla birlikte bu arızanın tespit için tecrübeli ustalarla çalışmanızda yarar vardır. Firmamız öncelikle sorun tespitine yönelik ekip çalışmasını esas alan yaklaşımı ile problemin kaynağını ortaya çıkarmaktadır. Direksiyon kutusuna komutları ileten elektrik motoruna su kaçması ve elektrik motor arızaları onarımı gerekli testler sonucunda onarılmakta ve arıza firmamız tarafından çözüme kavuşturulmaktadır.

Bunun dışında elektrikli direksiyonlarda direksiyon kutusunda yağ kaçağının olması elektro hidrolik direksiyon sistemlerinde en sık rastlanan arızalardandır. Bu arıza direksiyonda uğultuya ve direksiyonun zor dönmesine neden olmakta araç direksiyon lambanızın yanarak sorun vermesine sebebiyet vermektedir. Bazı ana kart arızalarından yani anahtarsız olarak kullanılan modellerde aracı çalıştıran kartlardan kaynaklanan elektrikli direksiyon sistemi arızaları ana kartta arızaları giderilerek firmamız tarafından giderilmektedir.

Elektrikli Direksiyon Kutusu Tamir Ücretleri

Elektrikli direksiyon kutusu tamiri fiyatı hidrolik direksiyonlara göre daha pahalı olsa da sağladığı yakıt avantajı ve motor performansını etkilememesi yeni nesil araçlarda bu sistemin oldukça tercih edilmesine aracılık etmiştir. Özellikle elektrikli direksiyon kutusu arızaları kesin olarak tespit edilen ve çözüme kavuşturulan mekanik arızalardandır. Bu sebeple işinin erbabı ustalarla çalışmak aracınızın arızasının giderilmesine olumlu katkı yapacaktır. Firmamız bu alanda seçkin müşterilere hizmet vermekte ve aradığınız sürüş konforuna ulaşmanıza aracılık etmektedir. Bize ulaşarak elektrikli direksiyon kutusu tamiri ve diğer arızalarınızda uygun fiyatlı tamirat fırsatlarımızdan hızlı bir biçimde yararlanabilirsiniz

Bir yanıt yazın